وصیت نامه شهید اصغر ولي نژاد زوارق
وصيت نامه شهيد اصغر ول نژاد زوارق
شرح
به نام خدا

با یاد خدا و برای خدا که زندگیم در جهت اوست، مطالب زیرا را به عنوان وصیت به عموم مسلمین و متعهدین و مستضعفین می نویسم:

«وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»

خدا را شکر می نهم که انقلاب اسلامی، ما را از خواب بیدار کرد و باعث شد که از دید وسیعی به جهان و مسئله زیستن نگاه کنیم. حال مفهوم زندگی برای ما زیستن است نه بودن که همیشه می توان بود ولی همیشه نمی توان زیست.

در طول تاریخ انسان در دو جبهه بوده است، جبهه قابیلیان و جبهه هابیلیان. در یک طرف مردم محروم و به استضعاف کشیده بوده اند و در طرف دیگر (زر و زور و تزویر) و اما انسان در این میان انتخاب گر بوده است و در طول تاریخ همیشه جنگ میان این دو جناح بوده است جنگی به بزرگی تاریخ انسان.

انقلاب اسلامی امروز در راهی گام بر می دارد که انتهای آن حکومت مستضعفین است. این راه راهی نیست که به تازگی شروع شده باشد بلکه از آغاز تاریخ شروع تاکنون ادامه داشته است و من افتخار می کنم در چنین عصری زندگی می کنم و برای عقیده ای جهاد می کنم که به حقانیت آن یقین دارم. پس از هیچ چیز باکی نیست. شهادت زندگی جاوید است که مردن برای زیستن، فنا برای بقا، رفتن برای ماندن و آخرین حد و نهایت تکامل انسان است.

شهادت از خود گذشتن است و از خود رستن، از خود گسستن است و به روح جامعه پیوستن. پذیرش آغوش مرگ سرخ و خویش را به مرگ سپردن. راهی دراز از خاک تا خدا، از هیچ تا همه با یک جهش سریع سپردن تزریق خون به پیکره اجتماع و روح بخشیدن و پرتو افکندن و نور پاشیدن و زندگی در مرگ و .... بهترین مردن.

چند سخن با مادرم:

مادرم بعد از شنیدن خبر شهادت من خواهش می کنم اشک نریزید و به خواهرم بگو در سوگ من اشک نریزد. امیدوارم زیاد بی تابی نکنید که این باعث از بین رفتن اجر شما می شود. بعد از شهادتم لباس سیاه نپوشید، بخندید و خوشحال باشید زیرا در راه هدف مقدسی گام برداشته ام و آن آرزوی من است. مادرم چون کوه باش و مانند آن استقامت کن، می دانم که برای من زحمت بسیار کشیده ای و من نتوانستم از پس این همه زحمت برآیم، امیدوارم که مرا ببخشی. من افتخار می کنم که فرزند شما هستم امیدوار هستم که به من ناکام نگوئید که من به کام رسیدم، از شما می خواهم که برایم نقل و شیرینی بدهید.

در این لحظه که این وصیت نامه را می خوانید می دانم که در حال گریه هستید زیرا هر خانواد ای به اعضاء آن علاقه مند است، سعی کنید استقامت کنید، زیرا مرگ که یک بار بیش نیست پس چه بهتر این مرگ، مرگی باشد در راه خدا....

امکان دارد من طوری شهید بشوم که جنازه ام به دست شما نرسد، پس یادی از امام حسین(ع) کنید و مقاومت کنید هر وقت دلتان گرفت به بهشت رضا سر بزنید و برای شهداء و پدرم فاتحه بخوانید. آن وقت دردتان را فراموش خواهید کرد.

خداوند پدرم را نیز بیامرزد. خواهرم می دانم که خیلی ناراحت هستی اما به یاد زینب باش و تو هم برای من زحمت زیادی کشیده ای و من نتوانستم جوابگوی زحماتت باشم، مرا ببخش! امروز تو در سنگری هستی که نسل آینده انقلاب را می سازی نسل آینده ما باید نسلی باشد دارای فرهنگ صحیح و اسلامی که در صورت داشتن فرهنگ صحیح می توانیم انسانیت انسان را در محیط اجتماع ببینیم.

برادرم عباس! و امروز تو در سنگری هستی که من نمی توانم توصیفش کنم، پاسدار انقلاب، پاسدار خون شهیدان که شهدا حق زیادی بر گردن ما دارد. این حق تداوم انقلاب اسلامی در جهت اصلی به سوی جامعه توحیدی است، جامعه ای که همه انسان ها در برابری و برادری و قسط و عدل الهی زندگی می کنند. برادرم در تحلیل مسائل دقیق باش. ضمناً عقیده ای سالم است که احساسات و نفسانیت در آن دخیل نباشید. با این که من خودم نتوانستم به این حد برسم ولی به تو برادرم بزرگم یادآوری می کنم که این مسئله را از یاد نبری.

و دیگر برادران و خواهرانم:

سعی کنید درستان را به خوبی بخوانید که من این را معتقد بوده ام هر کس در دوران تحصیل موفق باشد می تواند در زندگی هم موفق باشد و در جهت صحیح گام بردارید. واجبات شرعی خود را به جای آورید، همیشه به یاد خدا باشید و وقتی بزرگ شدید هیچ گاه خطر آمریکا از یاد نبرید.

و اکبر تو پیش از انتظار من زندگی را درک کرده ای و می توانم بگویم بهتر از من در راهی که گام بر می داری ثابت قدم و استوار باش و از هیچ چیز نترس. در ضمن این را دوست دارم به تو بگویم که در تحلیل مسائل دقیق باش و سعی کن احساساتت و نفسانیتت در عقیده ات دخیل نباشد.

به دوستان و برادران انقلابی:

وصیت می کنم که پاسدار و نگاهبان انقلاب باشید و اگر دیدید فرمانده ای خطا کرد او را از کار برکنار کنید و نگذارید به اسلام و انقلاب خیانت شود. برادران مواظب سادات ها در کابینه ناصرها باشید. بدانید که آمریکا ساکت نخواهد نشست. برادران تداوم انقلاب و پاکسازی عوامل استکبار که در انقلاب رسوخ کرده اند به عهده شماست، مبادا غافل باشید و یک روز بیدار شوید که انقلاب مفهوم خود را از دست داده باشد و به تمام برادران جهاد سازندگی و هیئت واگذاری زمین وصیت می کنم که در کار خود استوار باشند که فئودال ها عوامل امپریالیزم آمریکا در ایران هستند و کنار زدن آن ها گامی است بزرگ در جهت رسیدن به جامعه ایده آل توحیدی. سعی کنید معنای استضعاف را درک کنید. من بعد از این که از جهاد مأمور خدمت به انقلاب در هیئت زمین شدم گام بزرگی در زندگیم برداشتم، گامی به اندازه فهمیدن معنای استضعاف.

از خداوند تعالی می خواهم گناهان مرا ببخشد و مرا بر نفسم پیروز گرداند و مرا در عقیده ام مستحکم. از خدا می خواهم تا زمانی که لیاقت شهادت را ندارم شهید نشوم و زمانی که فیض آن را پیدا کنم مرا شهید کند. شهادت شربتی است که هر کس نمی تواند آن را بنوشد بلکه فقط کسی می تواند آن را بنوشد که از گناه رسته باشد و از تمام علاقه های مادی گذشته و خود را فدا کند. آری شهادت راه پیروزی و سعادت است. خداوند مرگ آگاهانه را نصیب ما سازد.

مرگ بر آمریکا

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی(عج) خمینی را نگهدار.

فقط بنده خدا - اصغر ولی نژاد