زندگی نامه شهید حميد اكابر

در نوزدهم بهمن سال 1344 و در دوران رژيم ستم شاهي فرزندي متولد شد كه طبق وعده ي حضرت امام(ره) به شاه، بعدها جزو سربازان امام خميني در آمد. حميد اكابر تحصيلات خود را در دوره ي ابتدايي در دبستان امير كبير، دوره ي راهنمايي را در مدرسه فاطمي (13آبان) و دوره ي دبيرستان را در هنرستان فني دكتر علي شريعتي گذراند.

او از دوره ي ابتدايي اهل نماز و روزه و مسجد و عبادت بود و مكبر مسجد خاتم الانبيا(ص) بود. در دوره ي راهنمايي با وجود كمي سن و سال به فعاليت براي پيروزي انقلاب پرداخت. در دوره ي دبيرستان پس از شهادت دايي اش (شهيد رضا اردكاني) به سمت مسجد آقابيك (محل تجمع بسيجيان مخلص) گرايش پيدا كرد و سپس در جبهه هاي جنگ حق عليه باطل حضور يافت.

وي از سال 1361 تا سال 1365(سال شهادت) به صورت متناوب بارها و بارها در جبهه حضور يافت كه در اين بين در عمليات هاي گوناگوني شركت كرد و در اسفند 1363 از ناحيه ي هر دو پا بر اثر اصابت تركش مجروح شد.
درسال 1365 در كنكور سراسري دانشگاه در رشته اتومکانیک دانشگاه شیراز قبول شد و براي ترم بهمن ثبت نام كرد. اما در بيست و يك دي ماه 1365 در عمليات كربلاي 5 در شلمچه به شهادت رسيد و به خيل عظيم شهداي گران قدر انقلاب پيوست.

وي بسيار خون گرم و متواضع و مهربان و خوش برخورد و در كار خود بسيار جدي بود. در کارهای منزل کمک می کرد. بسیار اهل مسجد و نماز شب بود. خیلی آرام و صبور بود و به چدر و مادر و برادرانش و معلم و مدیر مدرسه بسیار احترام می گذاشت. تحمل شنیدن توهین به رهبر را نداشت و با کسانی که اعتراض به رهبر و اسلام داشتند شدیدا برخورد می کرد.