زندگی نامه شهید كاظم حجتي

شهید کاظم حجتی درسال1342درنجف آباد به دنیا آمد، وی از همان ابتدا دارای هوش و استعدادي سرشار از نبوغ بود،از کلاس سوم دبستان فعاليت هاي مذهبي خود را با شرکت در کلاسهای قرآن و نماز جماعت که درآن موقعیت اهمیت فراوانی داشت آغاز نمود. ودر کلاسهای قرآن نیز از شاگردان ممتاز محسوب می شد. وی در اواخر دوره راهنمائی به مرور وارد مسائل سیاسی اجتماعی شد و همراه با شروع زمزمه های انقلاب همگام با دیگر برادران خود: محمد علي-احمد و حاج ابوالقاسم شرکت فعالی در حرکت مردمی برضد نظام ستم شاهی می نماید و با امکانات کم مادی، خود به تهیه رنگ و چیزهای دیگر جهت نوشتن شعار برضد رژیم سفاك پهلوي مي نمايد. از كارهاي ديگر او شرکت فعالانه در تظاهرات روز عاشورا و 15 خرداد 56و اجتماع در حسینیه اعظم بود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی وارد تشکیلات انجمن اسلامی دبیرستان شهید منتظری شد و همراه با دوستانش برای محصلین برنامه های سازنده ای تدارک می دید و سعی داشت بچه ها را مستقل با افکار آزادیخواهی پرورش دهد. شهيد مبارزه اي گسترده با گروه هاي ضد خلقي و بني صدر ملعون خصوصاً در محيط دبيرستان انجام داد.

با شروع جنگ تحميلي از ناحيه استكبار، كاظم درصدد اعزام به جبهه بود، ولي به علت سن کم به او اجازه داده نمي شد وارد جنگ شود، تا اینکه بعد از عملیات طریق القدس درپی شهادت برادرش محمد علی حجتی در تیپ زرهی که بوسیله برادرش محمد علی پایه ریزی شده بود شرکت کرد و آموزش دید و آماده برای شرکت در عملیات فتح المبین آماده گرديد.

پس از آن به جهت ادامه تحصیل به نجف آباد برگشت که با شروع عملیات بیت المقدس با اصرار فراوان به اهواز رفت ولی چون برادر دیگرش به درجه رفيع شهادت نائل گرديد، مسئولین با تلاش زیاد كاظم را به نجف آباد برگرداندند. اما براي كاظم و كاظم ها، جبهه ها جای دیدار جمال وجلال خدا وشناخت حقیقی خدا بود ،جائی که عشق به خداوند معنی ومفهوم پیدا می کرد.

شرکت وی در جبهه ادامه داشت تا اینکه درعملیات والفجر مقدماتی مسئولیت یک تیم مهندسی را بعهده گرفت و بعداز پایان عملیات نیز درمنطقه شروع به ایجاد راههای ارتباطی نمودند، در عملیات والفجر4 وی و یارانش با وجود نبود هیچگونه امنیتی در منطقه از جهت نيروهاي دشمن و ضد انقلاب با تلاش فراوان و کارهای مهندسی قبل از عملیات از خود ابتکاراتی را به نمایش گذراند.

بعد از عمليات، کاظم نقش مؤثری در احداث جاده سید الشهدا برای ایجاد خط ارتباطی جزایر مجنون داشت ودرپی آن فعالیت گسترده کاظم و یارانش برای احداث پل جزیره ادامه داشت.

بعداز شروع عملیات بدر، بچه های جهاد دستگاه های خود را به آن طرف آب بردند و شروع به ساختن خاکریز نمودند بعد از اینکه نیروها عقب نشینی نمودند، وی با شهید حاج عبدالرضا بیریائی از آخرین نیروهائی بودند که بعداز فرستادن تمام نیروهاخود به عقب برمی گردند.

بعداز عملیات بدر نیروهای جهاد به منطقه گرم آبادان برای آماده سازی منطقه جهت عملیات والفجر8می ایند ونقشی که شهید كاظم حجتی بعنوان مهندسي جهاد نجف آباد درآن منطقه داشت بسیار شایان توجه بود وبا شروع عملیات بههمراه عده ای از برادران جهاد،مأمور به لشگر امام حسین (ع) شد که به کمک سایرین توانست درشمال منطقه عملیاتی ،خاکریزهای فراوان احداث کند. که موجب شکست پاتکهای سنگین دشمن بعثی گردید و بعداز آن در محور کارخانه ي نمک تا حدود 400متری دشمن بعثی کارخود را ادامه داد.

وی در تاریخ 19/4/65درحین احداث خاکریز درمنطقه عملیاتی والفجر8در فاو مورد اصابت تیر خشم سفاكان بعثی قرار گرفت و به شهادت رسید.